Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Views Counter

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mini Sondaj

Ultimele subiecte
» Inscrieti pachetul
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMar Iun 03, 2014 10:12 am Scris de Denys117

» Cum pot sa-mi fac pachet?
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMar Iun 03, 2014 9:37 am Scris de Denys117

» Anunt Foarte important
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMar Apr 08, 2014 2:50 am Scris de Akashik

» Pachetul meu
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMar Mar 11, 2014 7:53 pm Scris de james22

» Pentru Necros
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMier Feb 05, 2014 8:34 pm Scris de suncapresata123

» Vreau si eu linku de downloadare
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMier Feb 05, 2014 7:44 pm Scris de suncapresata123

» nu stiu cum descarc jocu:((
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptySam Sept 14, 2013 12:54 am Scris de MorvioN

» cum downloadez jocul ??
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptyMier Iul 10, 2013 9:57 am Scris de deidaraa

» Deck Miky Bleck
Sfaturi despre constructia Pachetului EmptySam Iun 22, 2013 6:46 pm Scris de Miky

Conectare

Mi-am uitat parola

Statistici
Avem 1979 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: leo975975

Membrii nostri au postat un numar de 1390 mesaje în 268 subiecte
Cine este conectat?
În total sunt 23 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 23 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 25, Joi Sept 19, 2024 4:04 am
Despre Echipa

Lun Iul 14, 2008 8:13 am Scris de Necros

Buna, eu sunt farao Webmasteru-ul acestui forum.Am 17 ani si iubesc la nebunie Twisted Evil Duel Masters. Twisted Evil


***AICI VA PUTETI PREZENTA Very Happy***


Comentarii: 34

am chef de un duel

Mar Aug 14, 2012 12:51 pm Scris de jagalzor

care sta in brasov ?

Comentarii: 1

site-ul duel master

Mar Noi 10, 2009 10:04 am Scris de mrsnak

buna ma numesc silviu am 16 ani iubesc duel master in cartierul meu sunt multi care le plac duel master dar nu ca mine desi am un pachet slab imi place sa ma duelez.
va iubesc sunt silviu
Cool fanele sa pup Cool

Comentarii: 4

O mica prezentare

Dum Mai 02, 2010 11:23 pm Scris de Lazy T

Salut ma numesc Taner
imi place duel masters
nu stiu ce m-a apucat zilele astea cred ca e plictiseala
am multe carti
multe sunt de la verisorul meu
imi plac toate civilizatiile in special apa si lumina
creatura preferata o evolutie Paladinul de Crystal
deaia il am si original
dar totusi specialitatea mea sunt supravietuitorii si scuturile de foc
cine vrea sa se dueleze il astept id de mess …

[ Lectura completa ]

Comentarii: 0

Shun SA INTORS SI ESTE FOARTE BUCUROS

Lun Ian 04, 2010 6:48 pm Scris de aLxMaa

SALUT TUTUOR EI bine am fost umpic cam ocupat si nu am avut deloc timp de Forum asa ca MAM INTORS
Voi fi mai activ mai bun in tot.acum trebuie sa ma reapuc sa corectez toate Pachetele + ca ceilalti moderatori au fost si ei ocupati si am vazut ca nu au facut pachetele.ASA CA acum mam informat mai bn despre calculatoare si stiu mai bn ce am de facut k guyz hERE WE GO

Comentarii: 0

Despre InvalidAlex sau cum ziceti Shun

Mar Sept 01, 2009 9:56 pm Scris de aLxMaa

Uitati tuturor Invalidalex sau shun cum vreti o sa se lase de acest forum toti cei care ma urau sau care mau placeau ii rog sa scrie cv aici multumesc ^^ orcine poate!

Comentarii: 1

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Cuvinte-cheie


Sfaturi despre constructia Pachetului

+6
raydinho
Nicu34
Ess3nTzIaL*
Mitron Denis
trienutz
Necros
10 participan?i

 :: Duel Zone :: Sfaturi

In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Necros Dum Iul 06, 2008 12:45 pm

Aici ne puteti intreba sfaturi despre cum sa iti faci un pachet mai bun
Un pachet bun nu e neaparat format din carti rare.Wink
Necros
Necros
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 175
Varsta : 33
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue70 / 10070 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/06/2008

https://duelmasters.forum.st

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty buna

Mesaj  trienutz Mar Feb 03, 2009 12:01 pm

imi spunetzi si mie cum ar trebui sami fac un paket destul de bun?:d
trie_95 id meu;Wink

trienutz
Level 0
Level 0

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 29
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Necros Sam Feb 07, 2009 4:08 pm

TOATE SFATURILE SE DAU PE ACEST FORUM SI NU PE MESSENGER.

Ca sa ai un pachet bun trebuie sa stii sa combini civilizatiile intre ele, vrajile si creaturile pentru a avea un pachet reusit.
Necros
Necros
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 175
Varsta : 33
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue70 / 10070 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/06/2008

https://duelmasters.forum.st

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Mitron Denis Lun Mar 23, 2009 7:07 pm

Ca sa ai pachet tare trebuie sa ai ceva de genu asta:




Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

nu neaparat asta am spus si yo o varianta Cool Cool Wink Wink

Mitron Denis
Level 2
Level 2

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 26
Localizare : tomnatic
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

WARNING : Sfaturi despre constructia Pachetului Warn1-10
Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/02/2009

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Ess3nTzIaL* Lun Mai 25, 2009 8:11 pm

Sa sti ca pachetul din video nu e asa extraordinar de exemplu eu personal lu la-s folosi...... E o chesti destul de simpla cu crearea pachetului trebe sa sti daca vrei sa fi un atacator rapid sau un atacator mai lent deoarece acest lucru il hotarasti in functie de ..... "blokeri" ( nu sunt sigur daca am scris bine No ) si sunt multe lucruri care influenteaza pachetul .... de exemplu o combinatie interesanta este natura cu focul natura fiind specializata cu cresterea manei propri iar focul cu distrugerea celei a adversarului Wink si is multe altele dar daca vrei mai multe intreabama concret Wink

Ess3nTzIaL*
Level 0
Level 0

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 30
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Sfaturi pt. constructia pachetlului

Mesaj  Nicu34 Joi Iun 18, 2009 10:01 am

Intodeauna sa aveti macar 5 shield triggers in deck.
Sa aveti 4 creaturi de cost 1(la natura nu deoarece este creatura Sniper Mosquito si ea cand ataca trebuie sa iti iei o mana in mana parca,deci e nasol.
Intre 10 - 15 carti de cost 2.
Intre 5-10 carti de cost 3.
Sa aveti macar 2 carti puternice(double breakers)
Daca nu aveti blokeri in deck ( natura si foc) puneti-va carti de distrugere a creaturilor .(crimson hammer, phantom dragon flame etc.)
In duel sa nu distrugeti scuturile daca puteti sa distrugeti o creatura a oponentului.
Exceptie, decat daca puteti sa-i dati totomeda si daca el nu poate sa va dea totomeda in tura urmatoare (daca are scut de foc) . Daca vreti riscati.
Va ajut cu mare placere sa va fac un deck , dar anuntati-ma.
O sa mi-l pune si eu pachetu pe youtube saptamana asta.
Din partea mea folositi carti trase la imprimanta, dar cu foaie foto ca sa arate mai cool.Ieri am cautat 5 ore dupa niste carti Dm si am gasit un magazin mi-am cumparat carti si mi-au iesit niste carti varza. Mad Neutral
In realitate folositi 40 - 60 carti nu mai mult . Eu folosesc toate civilizatiile Twisted Evil
Nicu34
Nicu34
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 57
Varsta : 28
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 16/06/2009

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  raydinho Sam Dec 12, 2009 12:57 am

in general cea mai proasta combinatie ar fi foc si natura
foc=nu are blokeri
natura=nu are blokeri
deci esti vulnerabil la toate atacurile
dar focul are creaturi speed attacker si turbo cu putere mare(jagalzor,Twin-cannon,......)si creaturi cu puteri de a distruge blokeri(skarlet),dar fara blokeri nu e bun ca nu mereu iti pica jagalzor,skarlet,........

New!!!!

raydinho
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 27
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/12/2009

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Sinex153 Lun Feb 15, 2010 6:44 pm

1.Desi este nevoie si de carti care costa putina mana, eu nu consider ca este nevoie de asa de multe, in jur de 50% din pachet (app, cand ai specificat numarul de carti de 3,2,1 mana, trebuia sa mentionezi si nr de cart din pachet). Mai important este sa ai pregatit un combo, trebuie sa iti creezi niste combinatii de carti care ar putea folosi in anumite situatii.
2. Sfatul in legatura cu atacatul creaturilor este bun, dar nu trebuie chiar cu fiecare ocazie sa ataci creaturile, daca ai blockeri si ai situatia sub control, nu este problema (ex. tu ai 2 blockeri si o creatura, oponentul are 1 creatura cu puterea mai mica decat a blocker-ului) dar in principiu nu poti fi niciodata sigur cand apare un Scarlet sau un Paladin de Cristal.
3. Nu este nevoie sa combini cat mai multe civilizatii, ca iese un talmes balmes. Maxim 2,eventual 3, dar nu 4....exista riscul foarte mare sa nu ai mana pentru a chema o creatura....Daca esti atat de bun incat sa iti faci un combo in care sa folosesti toate civilizatiile si sa faci un pachet pe baza acestui combo, atunci felicitari xD

Sinex153
Level 0
Level 0

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 28
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  VypRed Dum Iun 13, 2010 9:41 am

PAchetul til faci cum crezi tu ca e mai bine,,,Nu neaparat daca are carti rare e si ffoarte bun,,,,,Eu teas sfatui ca sa pui cartile pe care le ai in pachetul din realitate ca asa joci mai bine (parerea mea) .Eu asa fac si ma descurc,

VypRed
Level 2
Level 2

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 28
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/06/2010

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Alpha.Evil Mier Iun 23, 2010 5:24 pm

deci in primul rand. cand creezi un deck trebuie sa ai 1 sau 2 civilizatii, pentru un deck obisnuit. iar pentru deckuri de tip mai complicat poti avea chiar si 3. dar cum sa mai zis deja in nici un caz mai mult de 3. deckuri de tip complicat ar fi cele de survivori sau wave striker.
in orice caz dak esti incepator incearca intai cu ceva mai multi blockeri in deck. dupa ce te vei mai obisnui mai poti renunta la unii. eu de exemplu nu prea folosesc blockeri si ma descurc foarte bine si chiar si in deckurile pe care le am cu blockeri folosesc oricum foarte putini.
multi dintre voi cand vad o carte rara sau foarte puternica imediat o pun de 4 ori in deck. nu e bine.
pentru cartile de la 1 la 3 (la cost ma refer) puteti pune de 4 sau de 3 ori depinde de importanta acele carti. pe de alta parte cartile de gen ballom sau alte evolutii sunt recomandate de doar 2 ori.
la categoria vraji (spell). shield triggerele trebuiesc neaparat puse de 4 ori pentru a fi siguri ca vor fi macar una in scut. (valabil si pentru creaturile cu shield trigger. restul spellurilor . spelluri gen teleportation merg bine puse doar de 2 ori.
acum nu trebuie sa considerati combinatia dintre natura si foc ca fiind nefolositoare deoarece nu are blokeri. dak nu ai nici un blocker exista riscul sa pierzi datorita faptului ca nu ai acoperire. pe de alta parte daca ai prea multi. (si majoritatea blokerilor nu ataca) nu ai suficiente sanse ca sa iti termini oponentul iar acesta poate juca o carte gen Scarlet si iti trimite toata "averea" in cimitir.
Aceste sfaturi sunt date pentru deckuri de DMC nu pentru cartile pe care le aveti in relitate.

Alpha.Evil
Level 0
Level 0

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 31
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty pachet

Mesaj  daniwild35 Sam Sept 15, 2012 7:05 pm

salut!vreau sa stiu de unde se face un pachet.

daniwild35
Level 0
Level 0

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 24
DM PGL :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Mustrari :
Sfaturi despre constructia Pachetului Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sfaturi despre constructia Pachetului Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/09/2012

Sus In jos

Sfaturi despre constructia Pachetului Empty Re: Sfaturi despre constructia Pachetului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Duel Zone :: Sfaturi

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum